Termovizija

Kiekvienas kūnas, kurio temperatūra yra aukštesnė už absoliutų nulį, spinduliuoja energiją, arba infraraudonuosius spindulius. Žmogaus akis jų nemato, tačiau yra sukurti šių spindulių imtuvai kurių pagalba sukuriamas matomas vaizdas. Tai atlieka termovizoriai.
Įvairios paskirties pastatų atitvarų diagnostika viena iš labiausiai pareikalautų termografijos sričių. Išsivysčiusiose šalyse nustatant pastato kokybę, jo įvertinimui perkant – parduodant, draudžiant, priimant po statybos ar rekonstrukcijos, atliekamas pastato termografinis tyrimas. Eksploatuojant pastatą į energetinį pasą įvedami termografinio tyrimo duomenys.
Termografinis tyrimas – tai galimybė pamatyti pastato šilumos mainų, oro srautų kitimą, drėgmės kaupimosi vietas, šiluminės izoliacijos efektyvumą.
Energetikoje termografija naudojama elektros energijos gamybos ir paskirstymo per aukštos įtampos laidus ir įrenginius iki pastočių įrenginių ir vartotojų. Termograma greitai ir tiksliai parodo pažeidimus daug anksčiau negu jie virsta didelėmis eksploatacinėmis problemomis.


 
     ©Izoterma  | Termografiniai tyrimai | 2005 - 2020